• VÝSTAVA TEKVIČIEK

• V týždni od 17.-21.10.2016 sa konala v našej školeVýstava tekvičiek. Krásne výtvory šikovných rúk našich žiakov a ich rodičov  zdobili vestibul školy.
          • Prehliadka dravých vtákov a ukážky lovu

• V piatok 14.10.2016 sme zorganizovali pre žiakov 1. aj 2.stupňa prehliadku dravých vtákov na cvičnom futbalovom ihrisku. Spoločnosť na ochranu dravých vtákov Zayferus sídliaca v Ledniciach nám priniesla ukázať až 30 druhov dravých vtákov, domácich aj exotických, vrátane niekoľkých druhov sôv, sokolov, orlov, jastraba či supa .
        • O z n a m - PEDIKULÓZA

• Vážení rodičia!

Riaditeľstvo ZŠ Fándlyho 11 v Pezinku sa na Vás obracia s nasledujúcou informáciou:
            „PEDIKULÓZA – zavšivavenie sa vyskytuje na celom svete, postihuje ľudí všetkých
            vekových skupín, hlavne však deti. Pôvodcom pedikulózy je voš detská. Žije vo vlasatej
            časti hlavy, ale aj napr. v obočí, brade, fúzoch. Parazituje len na človeku, zdrojom
            nákazy je zavšivavený človek. Na diagnostiku zavšivavenia slúži dôkladná prehliadka
            vlasov, pri ktorej hľadáme hnidy ( vajíčka ) vši. Charakteristickým miestom nálezu hníd
            je hlavne časť hlavy za ušnicami a zátylkom. Jediným spoľahlivým dôkazom trvajúcej
            zavšivavenosti je nález živých lezúcich vší.
          • Prednáška o hubách

• Dňa 10.10.2016 našim piatakom prišiel porozprávať o hubách mykológ Mgr. Ján Červenka a priniesol so sebou aj plodnice živých húb. Žiaci sa tak mohli naučiť mnoho zaujímavého o hubách a zoznámiť sa s novými druhmi húb, ktoré sa nachádzajú v okolitej prírode.
          • ŠTUDIJNO - POZNÁVACÍ POBYT v Anglicku

• Vážení rodičia,
            dovoľujeme si Vám oznámiť, že dňa 20. 10. 2016 o 17.30 sa v multimediálnej učebni v našej škole uskutoční prvé informačné stretnutie ohľadom Jazykovo - poznávacieho zájazdu  do Anglicka.   Na tomto stretnutí sa dozviete všetky potrebné informácie o pobyte, na základe ktorých sa budete môcť v nasledujúcich dňoch rozhodnúť, či Vaše dieťa na zájazd prihlásite.
            Zároveň Vám odporúčame sledovať informácie aj na internetovej stránke školy (www.zsfandlyho.sk), kde zverejníme prípadnú zmenu termínu stretnutia.

Tešíme sa na stretnutie.
          • Jablkové hodovanie

• 8. október 2016 bol pre nás výnimočný, nie preto, že bola sobota a my sme si mohli oddýchnuť, práve naopak, boli sme veľmi akční. Tento deň pripadol na Jablkové hodovanie, ktoré sa uskutočnilo v niekoľkých obciach naraz, inak nebolo ani v Pezinku na nádvorí Malokarpatského múzea.
        • Dôležitý oznam!

• Riaditeľka ZŠ Fándlyho 11 v Pezinku oznamuje všetkým rodičom a žiakom tunajšej školy, že
            dňa 12.10.2016 (streda)

bude zrušené vyučovanie, prevádzka ŠKD a ŠJ z dôvodu bezpečnosti a ochrany zdravia žiakov.

V uvedený deň bude na škole prebiehať výmena všetkých okien vo vestibule.

V Pezinku dňa 10.10.2016
            Ing. Monika Hlúšková

• Biofarma v Stupave

• Dňa 19. 9. 2016 sa žiaci prvých ročníkov zúčastnili exkurzie na BIOFARME v Stupave. Zvieratá sme spoznávali a videli priamo v prírode.
          • Parlament v akcii

• Aj počas tohto školského roka si školský parlament prichystá veľa zaujímavých a pútavých akcií či nápadov. Všetky správy, informácie, novinky a akcie nájdete tu.
          • Jablkové hodovanie

• Milí rodičia, milí žiaci,

srdečne Vás pozývame na Jablkové hodovanie, ktoré sa uskutoční už túto sobotu 8. októbra 2016, od 12:00 do 17:00 na nádvorí Malokarpatského múzea. Možno túto akciu poznáte mnohí, ale tento rok bude spestrená aj zastúpením našej školy :)

• Exkurzia do Hlohovca

• Dňa 23. 9. 2016 sa uskutočnila pre štvrté ročníky exkurzia do Hlohovca. Navštívili sme planetárium M.R. Štefánika a Vlastivedné múzeum.
          • Tanečná skupina S3TKIDZ

• S3TKIDZ je tanečná skupina pre deti od 6 do 16 rokov, venujeme sa štýlom hiphop a break dance. Momentálne pracujeme asi na 20 rôznych školách v Bratislave a blízkom okolí.

• Jazykovo - poznávací pobyt pre žiakov 7., 8. a 9. ročníka ANGLICKO - TORQUAY (máj 2017)

• Vážení rodičia a žiaci,

na základe pozitívnych skúseností z minulých rokov, aj tento školský rok, predbežne koncom mája 2017, plánujeme organizovať pre žiakov 7., 8. a 9. ročníka Jazykovo - poznávací pobyt v Anglicku, v prístavnom meste Torquay na tzv. anglickej riviére, sprostredkovaný pre nás agentúrou Student´agency so sídlom v Brne. Cena zájazdu sa bude pohybovať okolo sumy 500 eur.
          • Historicko - poznávací kurz

• V dňoch 25. až  27. októbra 2016 sa uskutoční XI. ročník Historicko - poznávacieho kurzu pre žiakov IX. ročníka. Kurz je koncipovaný ako doplnková aktivita k vzdelávaciemu plánu dejepisu a geografie IX. ročníka a je súčasťou osnov.