• Gymnastický 4-boj – krajské kolo

• 03.05.2019 10:37
        • V stredu 10. apríla sa 16 dievčat a 11 chlapcov našej školy zúčastnilo krajského kola v gymnastickom štvorboji na ZŠ Tupolevova v Bratislave. Reprezentovali školu v troch kategóriách.

Dievčatám sa vo všetkých kategóriách podarilo obsadiť 1. miesta v súťaži družstiev, a tým si zabezpečiť postup na M SR.

Chlapci súťažili prvý krát a v kategórii  1.-3. ročník sa im podarilo získať 1. miesto a postup na M SR, ktoré sa konajú 14. a 15. mája v Dubnici nad Váhom a družstvo chlapcov v súťaži družstiev kategórie  4.-6. ročník obsadilo 2. miesto.

V kategórii „C“ dievčatá 7.-9. ročník súťažili:

Miriam Koreničová 6.D

Diana Cingelová 8.D

Alžbeta Dulajová 8.D

Romana Šimonovičová 8.D

Lenka Tománková 8.D

V tejto kategórii v jednotlivcoch súťažilo 30 dievčat.

Na 1. mieste sa umiestnila Diana Cingelová a na 4. Romana Šimonovičová.

V kategórii „B“ dievčatá 4.-6. ročník súťažili:

Victoria Gažda 4.A

Lujza Mozolová 4.C

Adela Marková 5.B

Terezka Múčková 5.C

Katarína Packová 5.D

Vanessa Maco 6.B

V jednotlivcoch zo 40 súťažiacich dievčat si 2. miesto odniesla Adela Marková, 3. miesto Victoria Gažda a 4. miesto Vanessa Maco.

V kategórii „A“ dievčatá 1.-3. ročník súťažili:

Tereza Haburajová 1.A

Nella Straková 1.B

Amélia Galánková 1.D

Nela Slivková 2.C

Natália Buday 2.C

Natália Buday v súťaži jednotlivcov, spomedzi 30 dievčat, získala 1. miesto, Nela Slivková 2. miesto a Tereza Haburajová 5. miesto.

V kategórii „B“ chlapci 4.-6. ročník súťažili:

Marco Kmeťka 5.D

Adam Mozola 6.D

Peter Berta 6.D

Oliver Pinček 6.D

Marek Pažitný 6.D

V jednotlivcoch z 10 súťažiacich si 3. miesto odniesol Adam Mozola.

V kategórii „A“ chlapci 1.-3. ročník súťažili:

Grilli Teo 1.B

Noel Haško 1.C

Emil Galánek 1.D

Michal Sulan 2.C

Ondrej Adamec 2.D

Tadeáš Pícha 2.D

V jednotlivcoch z 11 súťažiacich si 3. miesto odniesol Emil Galánek a na 5. mieste sa umiestnil Tadeáš Pícha.

Všetkým dievčatám a chlapcom blahoželáme a držíme palce na M SR!

Foto TU
        • Úspechy v biológii

• 27.04.2019 13:50
        • Dňa 25.4. sa dvaja žiaci našej školy zúčastnili okresného kola biologickej olympiády pre šiesty a siedmy ročník na ZŠ Na bielenisku v Pezinku.
          Peter Berta zo 6.A získal 1. miesto a Petra Procházková zo 6.A 3. miesto. Obaja súťažili v teoreticko-praktickej časti. Žiakom srdečne gratulujeme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu.

• Návšteva Múzea židovskej kultúry

• 18.04.2019 11:04
        • V stredu, 17. apríla 2019, sa 32 žiakov deviateho ročníka zúčastnilo exkurzie do Múzea židovskej kultúry v Bratislave. Prehliadka múzea bola posledným zo série podujatí, ktoré škola realizujeme v rámci výchovy vedúcej k odbúravaniu rasových predsudkov, potláčaniu xenofóbie a intolerancie. V rámci výchovného programu deviataci navštívili Múzeum KL Aschwitz - Birkenau a Múzeum holokaustu v Seredi, ktoré sa nachádza v priestoroch bývalého koncentračného tábora.

Nesmierne zaujímavou bola samotná prehliadka múzea, ktoré sa nachádza v bývalej Zsigrayovej kúrii. Expozícia dokumentuje vývin duchovnej a hmotnej židovskej kultúry a venuje sa i dokumentácii holokaustu na Slovensku. Hlavnou snahou je zachrániť pred zničením, zabudnutím alebo vývozom do zahraničia trojrozmerné judaiká, dokumenty, obrazy či spomienkové predmety a prezentovať ich širokej verejnosti formou expozícií a výstav. Muzeálne predmety v súčasnosti tvoria dary pochádzajúce od rôznych židovských náboženských obcí.

Významným bonusom prehliadky bolo sprievodcovské slovo pani Viery Kamenickej, ktorá deťom sprostredkovala obrovské množstvo informácií z histórie Židov i zo života bratislavskej židovskej komunity.

Foto TU
        • Turisticko - poznávací kurz 2019

• 08.04.2019 20:02
        • V dňoch 10.až 14. júna 2019 sa uskutoční 18. ročník Turisticko - poznávacieho kurzu,  ktorého sa zúčastnia žiaci ôsmeho ročníka. Kurz je koncipovaný ako doplnková aktivita klasických vzdelávacích osnov a jeho činnosť je organizovaná v rovinách poznávacej a turistickej.

Poznávacia časť je zameraná na poznávanie vybraného regiónu, ktorý leží na pomedzí piatich národných parkov a je v ňom i výrazná koncentrácia kultúrnych a historických pamiatok.

Turistická časť sa orientuje na oboznámenie žiakov so základnými pravidlami turizmu (odhad vlastných síl, orientácia na mape, orientácia podľa značiek, správanie sa v prírode a v chránenom území a pod.).

Bližšie informácie o kurze TPK_2019.pptx

• Kurz "Poznaj svoje hlavné mesto"

• 08.04.2019 19:56
        • V dňoch 21. až 23. mája 2017 sa uskutoční kurz pre žiakov piateho ročníka pod názvom "Poznaj svoje hlavné mesto".

Kurz je koncipovaný ako doplnková aktivita klasických vzdelávacích osnov a jeho cieľom je umožniť deťom spoznať najvýznamnejšie miesta z histórie hlavného mesta, ale i jeho prírodné zaujímavosti.

Bližšie informácie o kurze Kurz_V.2019.pptx