• INTEGRÁCIA

• „SLNKO SVIETI PRE VŠETKY DETI ROVNAKO“

Aj v tomto roku Integrácia pripravila benefičný koncert, ktorý spája deti z rôznych sociálnych
            skupín, s rôznymi telesnými a duševnými poruchami, deti malé i veľké a dáva im priestor na
            kreativitu, formuje ich k väčšej úcte a tolerancii. Úlohou koncertu INTEGRÁCIA je rozdávať
            radosť, lásku, úctu a šíriť myšlienky vzájomnej spolupatričnosti v spoločnosti. Naši mladší
            žiaci z 2.B, 2.C, 3.B a 4.A triedy sa koncertu zúčastnili a tým projekt finančne podporili. fotoalbum

Kultúra národa sa hodnotí aj podľa toho, ako sa vie
            postarať o ľudí, ktorí potrebujú pomoc...“

• ŠKOLSKÝ PARLAMENT POZÝVA VŠETKÝCH ŽIAKOV 1. STUPŇA NA FILMOVÝ VEČER V ŠKOLE, ktorý sa bude konať 5.12.2019. V prípade záujmu prosíme rodičov týchto žiakov, aby vyplnili priložený formulár do 3.12.2019. Ďakujeme

• ŠKOLSKÝ PARLAMENT POZÝVA VŠETKÝCH ŽIAKOV 2. STUPŇA NA FILMOVÝ VEČER V ŠKOLE, ktorý sa bude konať 28.11.2019. V prípade záujmu prosíme rodičov týchto žiakov, aby vyplnili priložený formulár do 26.11.2019. Ďakujeme

• Vlastivedné múzeum

• V dňoch 15. a 25. októbra žiaci 4. ročníka navštívili Vlastivedné múzeum, ktoré sídli v objekte františkánskeho kláštora. Mohli sme obdivovať exponáty zo starej kuchyne - porcelán, kamenina, sklo v ľudovom prostredí, dobové oblečenie – ženský ľudový odev, a zvieratá žijúce na našom území.

V planetáriu M. R. Štefánika sme sa oboznámili s astronomickým pozorovaním slnka a nočnej oblohy. Počas premietania filmu na kopulu - umelú oblohu Kamilka na potulkách vesmírom“, sme   videli SlnkoMesiac, planéty, hviezdy viditeľné voľným okom, Mliečnu dráhu a to všetko v rôznych ročných obdobiach a zo zemepisných šírok od severného pólu po južný. Vo vstupnej hale sme si mohli prezrieť výstavu s astronomickou tematikou.

Po skončení premietania sa žiaci presunuli k ďalekohľadu, cez ktorý mohli pozorovať slnko.Foto: