• Čokoládová tretra

• Dňa 30.4.2024 sa naši žiaci zúčastnili atletickej súťaže Čokoládová tretra v Bratislave. Súťažilo 16 žiakov v disciplínach. Beh na 200m celkovo sa súťaže zúčastnili 154 dievčat a 154 chlapcov.

dievčatá:

v 16. rozbehu 1. Karolína Viktorová

v 17. rozbehu 1. Melánia Buday

chlapci:

v 16. rozbehu 1. Jakub Mesároš

2. Adrián Madara

3. Richard Polkoráb

Beh na 300m celkovo sa súťaže zúčastnili 172 dievčat a 158 chlapcov

dievčatá:

v 11. rozbehu 1. Anežka Dudíková

chlapci:

v 11. rozbehu 3. Matej Nosáľ

Na finále do Košíc nám postúpili dvaja žiaci z celkového

1. miesta Jakub Mesároš a z 8. miesta Adrián Madara

Žiakom blahoželáme

Dominika Polkorábová a Renáta Strapáčová

• Biologická exkurzia Donau Auen

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Biologická exkurzia Donau Auen.

V dňoch 29.4. a 10.5. sme sa opäť s našimi piatakmi vydali navštívili centrum národného parku Donau Auen v mestečku Orth an der Donau v Rakúsku. Spoznávali sme prírodu dunajských luhov a aj vďaka skvelým sprievodcom sme získali množstvo zaujímavých informácií. Videli sme štyri prezentačné miestnosti s interaktívnymi rekvizitami o Dunaji a na Zámockom ostrove sme obdivovali podvodný svet s pôvodnými dunajskými druhmi rýb, terárium s korytnačkami, hadmi, bocianie hniezdo a mnoho iného. No a ani tento rok sme nezabudli navštíviť najväčšiu kolóniu bocianov v strednej Európe v Marcheggu. Všetkým sa nám veľmi páčilo.

• Exkurzia VIDA! science centrum v Brne

• V dňoch 19.4. a 26.4. sme mali možnosť ísť s našimi siedmakmi do zábavného vedeckého parku VIDA! science v Brne. Žiaci mohli pochopiť mnohé vedecké poznatky na 180 hravých exponátoch, pozrieť si science show plnú pokusov a zažiť výučbový program Srdce na dlani, pri ktorom si mali možnosť uvedomiť ako srdce funguje a z akých častí sa skladá. Tešíme sa z pozitívnych žiackych ohlasov a veríme že sa nám podarí zorganizovať túto exkurziu aj na budúce.

• Školská psychologička pre 5-9. ročník: Mgr. Natália Ľubušká - psycholog2@zsfandlyho.sk