• DÔLEŽITÝ OZNAM! ZRUŠENIE VYUČOVANIA

• Riaditeľstvo školy oznamuje rodičom a žiakom, že  dňa
            01.12.2020 (utorok)
            z dôvodu plánovaného prerušenia dodávky tepla a TÚV bude na škole
            zrušené vyučovanie pre žiakov 1.stupňa.

V tento deň nebude v prevádzke ŠKD ani školská jedáleň.

• Vianočné fotografovanie

• Aj v tomto roku vám ponúkame vianočné fotografovanie.

Záujem môžete nahlásiť prostredníctvom prihlasovacích lístkov, ktoré budú rozdané deťom.

• Mliečny deň 27.10.2020

• Deti 4.D na  desiatu ochutnávali zdravé mliečne výrobky a vyriešili sme kvíz z CD - Cesta mlieka.

Vysvetlili sme si základy zdravej výživy pre rast a vývin deti. Deťom sa aktivita páčila. 😄 foto

• iBobor

• Naša škola sa už tradične zapája do celoslovenskej súťaže iBobor. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor (klik). V školskom roku 2019/2020 sa konala súťaž v 54 krajinách a zapojilo sa do nej 2 977 217 žiakov.

Bližšie informácie účasti a kódy prihlásenia Vám budú zaslané cez EduPage od učiteľov informatiky. Prihlásený je každý žiak druhého stupňa našej školy.

• Organizácia vyučovania od 4.11.2020

• Od 4.11.2020 sa obnovuje varenie v školskej kuchyni. Druhý stupeň z dôvodu dištančného vzdelávania je zo stravy odhlásený. Žiaci prvého stupňa (stravníci) sú automaticky prihlásení a v prípade neprítomnosti dieťaťa na vyučovaní (karanténa, choroba či iné) ho musí rodič zo stravy odhlásiť.

Prvý stupeň:

· vyučovanie prebieha podľa rozvrhu

· ŠKD je v prevádzke od 6:00 do 17:30

· obed sa vydáva od 11:40 do 14:00

Druhý stupeň:

· dištančné vzdelávanie podľa nového rozvrhu a pokynov cez edupage

Pripomíname rodičom, že po každom prerušení dochádzky žiaka v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) predkladá zákonný zástupca písomné vyhlásenie o bezinfekčnosti.

• ŠKOLY A VÝSLEDKY TESTOVANIA

• Ministerstvo školstva nerealizuje testovanie, neurčuje jeho podmienky, jeho organizáciu, podmienky domácej izolácie či povinnosti pri pozitívnom či negatívnom výsledku. Testovanie realizuje rezort obrany a jednotlivé špecifiká upravuje s rezortom zdravotníctva a s ÚVZ. Pri jednotlivých detailoch odporúčame obrátiť sa na nich a na ich dokumenty.

ŠKOLY A VÝSLEDKY TESTOVANIA

Tu sú hlavné dokumenty, z ktorých vychádzame:

Uznesenie vlády 693/2020: https://bit.ly/2GdiwUJ

Vyhláška ÚVZ číslo 15: https://bit.ly/37X4bqP

Vyhláška ÚVZ číslo 16: https://bit.ly/2HSqSlm

Základné princípy:

Pozitívny človek: Celá domácnosť ostáva v domácej izolácii 10 dní (rodič, dieťa, všetci bez výnimky, určuje to Vyhláška č. 15 ÚVZ)

Negatívny človek: Nosí pri sebe potvrdenie, ktoré sa požaduje pri vstupe do prevádzky (či už vstupuje ako zamestnanec alebo cudzí človek, Vyhláška č. 16 ÚVZ)

Netestovaný človek: Podľa Vyhlášky č. 16 ÚVZ tento človek nebude bez negatívneho testu pustený do zariadenia (okrem žiaka a dospelej osoby s výnimkou). Ak ide o rodiča bez testu, odporúčame mu, aby  na ZŠ využil ospravedlnenie na 5 za sebou idúcich vyučovacích dní, ktorými sú 3., 4., 5., 10. a 11. november. Následne 12. novembra nastúpi do školy a tým sa zároveň dodrží lehota 10 dní

Čiže:

Ak má rodič pozitívny test, celá domácnosť musí ostať v domácej izolácii v zmysle Vyhlášky č. 15 ÚVZ

Ak má rodič negatívny test, môže byť vpustený do objektu školy

Ak rodič nebol na teste, nemôže vstúpiť do objektu školy. Rodičom vtedy odporúčame  v prípade ZŠ ospravedlniť žiaka z 5 vyučovacích dní idúcich po sebe (teda 3., 4., 5., 10. a 11. november)

Ak učiteľ nebol na teste, nemôže vstúpiť do školy (Vyhláška č. 16 ÚVZ). V tomto prípade možno pracovať z domu, alebo dohodnúť sa na čerpaní dovolenky, náhradnom voľne či pracovnom voľne. Ak ide o zdravotné dôvody, je tu výnimka. Bližšie informácie v sú danej vyhláške.

Tieto informácie nájdete aj na webe ministerstva: https://www.minedu.sk/...