• Matematický klokan pre žiakov 2. - 4. ročníkov bude i tento školský rok.

Ak máte záujem prihlásiť sa do tohtoročného kola, všetko potrebné nájdete na webovej stránke matematickyklokan.sk, kde je i Prihláška žiaka.

Prosím rodičov, aby do 14.3. prihlásili deti individuálne na uvedenej stranke  a čakali na ďalšie inštrukcie. Ak počas termínu súťaže nebude prebiehať prezenčné vyučovanie, deti budú 19.4. - 23.4. súťažiť online.

Ďakujem Vám za spoluprácu a držím palce súťažiacim.

Eva Slyšková, školská koordinátorka súťaže

• Deň bezpečného internetu (9.2.2021)

• MINISTERSTVO VNÚTRA SLOVENSKEJ REPUBLIKY

OKRESNÉ RIADITEĽSTVO POLICAJNÉHO ZBORU V PEZINKU

Šenkvická 14, 902 01  Pezinok

Polícia by chcela deti upozorniť na to, že:

• akúkoľvek informáciu, ktorú uverejníte na internete, môže ktokoľvek a kedykoľvek vidieť a zneužiť,
            • informácie, ktoré si medzi sebou na internete píšete, sa môžu dostať aj ďalej  k  učiteľom, rodičom, susedom, babkám...
            • na internete neexistuje priestor, ktorý by bol absolútne bezpečný,
            • nikdy nemôžete vedieť, kto je na druhej strane, a preto je bezpečné nekomunikovať na internete s ľuďmi, ktorých osobne nepoznáte,
            • vaše osobné údaje (telefónne čísla, adresa, rodné čísla, fotografie, meno a priezvisko) môže niekto zneužiť a preto ich nikomu o sebe na internete neprezrádzajte,
            • neverte všetkému, čo vidíte alebo čo sa dočítate na internete, vždy keď si nie ste  s niečím istí, alebo sa vám niečo nezdá, sa môžete obrátiť na svojich rodičov, prípadne na iné osoby z rodiny, ktorým dôverujete.

Rovnako ako rodičom, učiteľom, tak aj policajtom, záleží na tom, aby boli deti vždy v bezpečí, aj vo virtuálnom svete.